Marcinkas F. - Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas - 2010

39.90€
  • Be mokesčių:39.90€
  • Prekės kodas: rank-0080
  • Prieinamumas: 1
Ieškant tautos kūrybos ištakų , savitą vietą liaudies kūryboje lobyne užima popieriaus karpinių menas. Tai svarbi tautinės kultūros dalis, kuri Lietuvoje jau tris dešimtmečius išgyvena renesansą: sparčiai plėtojasi įgyja naujų bruožų, daugėja šios srities menininkų, plečiasi parodų užsienyje geografija. Knygos „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas" - sumanymas susiformavo rengiantis Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Knygos autorius daugiau kaip du dešimtmečius rengė mokslines praktines konferencijas „Pabaltijo tautodailės raida ir problemos", „Lietuvių liaudies ornamentika", „Karpiniai - etninės kultūros dalis", prisidėjo rengiant keturias respublikines popieriaus karpinių parodas, spaudoje paskelbė straipsnių apie karpinių meną, skaitė paskaitas Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo institute (dabar Mokytojų kvalifikacijos centras), talkino parengiant "Po tėviškės dangum (etninio ugdymo gaires vaikams"), bendradarbiavo su daugeliu Lietuvos ir užsienio karpytojų, dailėtyrininkų ir istorikų, nagrinėjančių meninę popieriaus karpybą. Tokiu būdu buvo sukauptas didelis talentingų menininkų kūrinių fotografijų fondas. Prisiliesta ir prie Anapilin išėjusių menininkų palikimo, susipažinta su muziejų fondais. Sukaupta patirtis leido plačiau pristatyti lietuvių karpinių meną skyriuje „Lietuvos tūkstantmetis karpiniuose". 1989 ir 1995 m. autorius suorganizavo tarptautines parodas „Pasaulio popieriaus karpiniai". Lietuvos visuomenei buvo pristatyta 21 pasaulio šalies senoji ir šiuolaikinė menininkų kūryba. Knygos „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas" - tikslas yra glaustai istoriografiškai aptarti senąją (nuo XVI a.) ir plačiau - 1950-2010 m. Lietuvos popieriaus karpinių meno raidą, atskleisti jo sąlytį su kitų tautų kūryba...

Ieškant tautos kūrybos ištakų , savitą vietą liaudies kūryboje lobyne užima popieriaus karpinių menas. Tai svarbi tautinės kultūros dalis, kuri Lietuvoje jau tris dešimtmečius išgyvena renesansą: sparčiai plėtojasi įgyja naujų bruožų, daugėja šios srities menininkų, plečiasi parodų užsienyje geografija.

Knygos „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas" - sumanymas susiformavo rengiantis Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Knygos autorius daugiau kaip du dešimtmečius rengė mokslines praktines konferencijas „Pabaltijo tautodailės raida ir problemos", „Lietuvių liaudies ornamentika", „Karpiniai - etninės kultūros dalis", prisidėjo rengiant keturias respublikines popieriaus karpinių parodas, spaudoje paskelbė straipsnių apie karpinių meną, skaitė paskaitas Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo institute (dabar Mokytojų kvalifikacijos centras), talkino parengiant "Po tėviškės dangum (etninio ugdymo gaires vaikams"), bendradarbiavo su daugeliu Lietuvos ir užsienio karpytojų, dailėtyrininkų ir istorikų, nagrinėjančių meninę popieriaus karpybą. Tokiu būdu buvo sukauptas didelis talentingų menininkų kūrinių fotografijų fondas. Prisiliesta ir prie Anapilin išėjusių menininkų palikimo, susipažinta su muziejų fondais. Sukaupta patirtis leido plačiau pristatyti lietuvių karpinių meną skyriuje „Lietuvos tūkstantmetis karpiniuose".

1989 ir 1995 m. autorius suorganizavo tarptautines parodas „Pasaulio popieriaus karpiniai". Lietuvos visuomenei buvo pristatyta 21 pasaulio šalies senoji ir šiuolaikinė menininkų kūryba.

Knygos „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas" - tikslas yra glaustai istoriografiškai aptarti senąją (nuo XVI a.) ir plačiau - 1950-2010 m. Lietuvos popieriaus karpinių meno raidą, atskleisti jo sąlytį su kitų tautų kūryba.

Parašyti įvertinimą

Please login or register to review