Vinciūnienė S. - Tremtis ir rezistencija Klaipėdos rajone - 2009

29.95€
  • Be mokesčių:29.95€
  • Prekės kodas: istorija-1288 naujos
  • Prieinamumas: 1
Vienas iš Lietuvos tūkstantmečio minėjimo Klaipėdos rajone programos leidinių. Tai – pirmoji apie tremtį ir rezistenciją Klaipėdos rajone knyga, kurioje atskleidžiamas 1941–1959 m. sovietinės okupacijos laikotarpis, remiantis literatūra, istoriniais tyrimais, gyventojų atsiminimais, spauda, Genocido centro bei Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus istorine medžiaga. Joje daug ne tik dokumentinės, bet ir ikonografinės medžiagos, joje pateikiama tremties statistika, rašoma apie politinius kalinius. Rezistencijos dalyje aprašomos partizanų karinės struktūros, partizanų veikla, vykusios kovos. Pateikiami statistiniai duomenys – partizanų, ryšininkų, rėmėjų sąrašai. Rašoma apie saugumo struktūras, Bažnyčios persekiojimą. Knygos pabaigoje rašoma apie dabartį, LPKTS Klaipėdos rajono filialo nuveiktus darbus, įprasminant skaudžios praeities atminimą. Ši knyga – tai pirminis istorijos šaltinis, kurį sudaro įvairūs istoriniai dokumentai ir istorikų taip pat pirminiais istorijos šaltiniais laikomi žmonių liudijimai, kas tikrai pagelbės tolesniems tyrimams. Joje sudėta skaudi apie tikrus įvykius, tikrus žmones istorija, kuri mums yra reikalinga, ją mes turime žinoti, nes kitaip negalėsime suprasti praeities, vertinti dabarties ir kurti ateities... ..

Vienas iš Lietuvos tūkstantmečio minėjimo Klaipėdos rajone programos leidinių. Tai – pirmoji apie tremtį ir rezistenciją Klaipėdos rajone knyga, kurioje atskleidžiamas 1941–1959 m. sovietinės okupacijos laikotarpis, remiantis literatūra, istoriniais tyrimais, gyventojų atsiminimais, spauda, Genocido centro bei Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus istorine medžiaga. Joje daug ne tik dokumentinės, bet ir ikonografinės medžiagos, joje pateikiama tremties statistika, rašoma apie politinius kalinius.
Rezistencijos dalyje aprašomos partizanų karinės struktūros, partizanų veikla, vykusios kovos. Pateikiami statistiniai duomenys – partizanų, ryšininkų, rėmėjų sąrašai. Rašoma apie saugumo struktūras, Bažnyčios persekiojimą. Knygos pabaigoje rašoma apie dabartį, LPKTS Klaipėdos rajono filialo nuveiktus darbus, įprasminant skaudžios praeities atminimą.
Ši knyga – tai pirminis istorijos šaltinis, kurį sudaro įvairūs istoriniai dokumentai ir istorikų taip pat pirminiais istorijos šaltiniais laikomi žmonių liudijimai, kas tikrai pagelbės tolesniems tyrimams. Joje sudėta skaudi apie tikrus įvykius, tikrus žmones istorija, kuri mums yra reikalinga, ją mes turime žinoti, nes kitaip negalėsime suprasti praeities, vertinti dabarties ir kurti ateities...

Parašyti įvertinimą

Please login or register to review