G. Greene - Monsinjoras Kichotas - 1997

G. Greene - Monsinjoras Kichotas - 1997

Prekės kodas: LT-Rom-202
Prieinamumas: Išparduota iki paskutinės
0.00€
Be mokesčių: 0.00€
Kiekis: + -

Jis - nuoširdus, paprastas Toboso parapijos kaimo kunigas, paskutinis Don Kichotų giminės palikuonis, Tėvas Kichotas. Irgi nutik taip, kad vieną pavakarę tėvas Kichotas netyčia susidūrė su Motobo vyskupu, kurio "Mersedeso" ratas buvo nuleistas, pavaišino, jį užjautė, pavaišino arklienos bifšteksu ir pagirdė jaunu vynu, už šį krikščionišką darbą gavo puikią rekomendaciją, ir, nežiūrint jo tiesioginio viršininko, Lamančos vyskupo, pykčio, buvo tiesiai Romos popiežiaus pakeltas į Monsinjorų rangą, bet blogasis vyskupas mato išeitį - išvyti nekenčiamą monsinjorą iš jo parapijos, nes jam, tokio rango dvasininkui, tokia menkutė parapija nedera.

Kitas jis - rinkimus pralaimėjęs miestelio meras, dabar nuoširdus komunistas, nors ir studijavęs Salamankos universitete teologiją Enrikė Sankas, trumpiau - Sančas, nenorėdamas matyti valdžios perdavimo dešiniesiems, galvoja, kaip čia nusigrūdus kur nors, bet iki Maskvos per toli… Be to, jis mato ir rimtą priežastį - Monsinjorui Kichotui reikia violetinių kojinių ir Pechera (kažkokia dvasininko rūbo detalė, nešiojama žemiau apykaklės), o jų galima gauti, tikriausiai, tik Madride.

Trečiasis jis - Rosinantas, arba sukleręs "Seatas 600", dėl kurio mechanikas pažada, kad iki Madrido gal ištemps, bet va ar grįš - nežinia.

Taigi, Monsinjoras tėvas Kichotas ir komunistas Sančas sušoka į Rosinantą ir prasideda truputį beprotiška, truputį lyriška ir truputį tragiška kelionė per Ispaniją, kokia gali būti tik tada, kai susitinka du visiškai skirtingi žmonės.

Parašyti įvertinimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
Blogas           Geras